Nabór wniosków o przyznanie przedłużonego wsparcia pomostowego

Print Drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu jako Partner Firmy RECON Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie informuje, że ogłasza w dniu 01.04.2022 r. nabór wniosków o przyznanie przedłużonego wsparcia pomostowego w terminie 30 dni kalendarzowych przed ustaniem podstawowego wsparcia pomostowego oraz otrzymania tego wsparcia w okresie do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej w wysokości do  2 100,00 zł miesięcznie w ramach projektu „Nowe Horyzonty Zawodowe"  nr RPSL.07.04.01-24-08FF/17 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
O przyznanie w/w wsparcia mogą ubiegać się wyłącznie osoby, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach projektu „NHZ-Nowe horyzonty zawodowe" i  rozpoczęły działalność gospodarczą.
Finansowe wsparcie pomostowe może być przeznaczone w szczególności na następujące rodzaje kosztów:
  1. składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne,
  2. koszty opłat telekomunikacyjnych (telefon, internet, itp.),
  3. wydatki na media (woda, gaz, elektryczność itp.),
  4. koszty wynajmu pomieszczeń,
  5. koszty zlecania usług związanych bezpośrednio z działalnością gospodarczą (np. zlecenie obsługi księgowej).
 
Szczegółowe informacje dotyczące procesu udzielania wsparcia pomostowego zawarte są w Regulaminie przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są również:
  • w Biurze Projektu: Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu, ul. Łagiewnicka 15, 41-902 Bytom, pok. 28, 30;
 Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia pomostowego zapraszamy do kontaktu z biurem projektu, które znajduje się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytomiu, ul. Łagiewnicka 15, adres e-mail: dotacje@pupbytom.com.pl, tel. 32 81-02-209, 32 81-02-210. Godziny przyjmowania stron: poniedziałek 8.00-16.15; wtorek-piątek 8.00-15.00; pok. 28, 30.
Wypełniony i podpisany wniosek o wsparcie pomostowe  należy złożyć osobiście w Biurze Beneficjenta. Nie można przesyłać dokumentów rekrutacyjnych faksem lub skanem. Elektronicznie można przesyłać wyłącznie w drodze elektronicznej przesyłki opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Wniosek o wsparcie pomostowe powinien być wypełniony elektronicznie (na komputerze) lub odręcznie (wypełniony czytelnie, DRUKOWANYMI literami), w języku polskim we wszystkich wymaganych polach. Jeżeli dana rubryka nie dotyczy osoby zainteresowanej należy umieścić zapis „nie dotyczy".
Wszystkie dokumenty powinny być nierozerwalnie ze sobą spięte, parafowane na każdej stronie oraz podpisane w wymaganych miejscach (dokumenty przesłane drogą elektroniczną wraz z wymaganymi załącznikami należy podpisać tylko we wskazanych miejscach za pomocą podpisu elektronicznego, bez parafowania każdej strony). Kserokopie dokumentów powinny zostać potwierdzone klauzulą „za zgodność z oryginałem", opatrzone datą oraz czytelnym podpisem Kandydata/tki.
Każdy Kandydat/tka, który przedłoży wniosek o wsparcie pomostowe, otrzyma Indywidualny Numer Identyfikacyjny. Wszelkie informacje na temat procesu rozpatrywania wniosku opublikowane na stronie internetowej projektu będą identyfikowane z Kandydatem/-ką wyłącznie z wykorzystaniem wspomnianego numeru.
WAŻNE!
Wnioski, które wpłyną przed i po wyznaczonym terminie naboru nie będą rozpatrywane.
 
Wniosek wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej tut. Urzędu w zakładce „Dokumenty do pobrania".
 
Informacje o publikacji dokumentu